Rashica hesht Izraelin, Kosova kalon në avantazh me një super gol

Rashica hesht Izraelin, Kosova kalon në avantazh…

Kosova dhe Izraeli janë duke luajtur ndeshjen e prapambetur për kualifikuesit e EURO2024.

Skuadra dardane ka kaluar në avantazh në minutën e 41, me anë të sulmuesit Milot Rashica. (VIDEO)

Lojtari dardan mori topin pas një gabimi në mbrojtjen e Izraelit pas një asisti të Muriqit dhe nuk fali para portës.

Kujtojmë që ndeshja po luhet në masa të rrepta sigurie pas paralajmërimit për sulme ndaj ekipit të Izraelit.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit