Rastet e reja/ 10 persona me COVID në Krujë

Rastet e reja/ 10 persona me COVID…

Konfirmohen 10 raste të reja me koronavirus në Krujë.

Janë kryer 34 tampone te persona kontakti apo të dyshuar me Covid-19, ndërsa kanë rezultuar pozitiv 10 persona.

Kruja është një nga qytetet e prekura më shumë nga Covid-19 dhe besohet se vatrat e infeksionit kanë qenë fasoneritë.

Pacientët e rinj të prekur nga Covid-19 janë kontakte të personave të mëparshëm rë konfirmuar me koronavirus.

Prej datës 12 qershor në Shqipëri ka një shpërthim të rasteve me Covid-19, si dhe ka një rritje të shtrimeve në spitalin Infektiv, por edhe të rasteve të vdekjeve.

/Gazetaatdheu.com/

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit