Reshje dëbore në pranverë, bllokohet rruga e Arbrit

Reshje dëbore në pranverë, bllokohet rruga e…

Edhe pse jemi në pranverë disa zona në Shqipëri janë përfshirë nga reshjet e dëborës këtë mëngjes. Si pasojë është bllokuar totalisht qarkullimi në rrugën e Arbrit. Autoritet rrugore njoftojnë se kalimi do të bëhet nga aksi Klos-Burrel-Ulëz.

Prej orëve të para të mëngjesit të sotëm në zonat malore të qarkut Dibër kanë rënë reshje dëbore dhe për këtë shkak, aksi i rrugës së Arbrit , bypass- Qafë Murrizë, është bllokuar përkohësisht dhe subjekti kontraktor po punojnë për pastrimin dhe hapjen e saj.

Policia Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që lëvizin në drejtim të Tiranës dhe anasjelltas nëpërmjet bypass- Qafë Murrizë,
të ndjekin aksin rrugor Klos-Burrel-Ulëz
”, njoftojnë autoritet. Ndërkohë bëhet thirrje që të shmangen lëvizjet e panevojshme me makinë në këto zona.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit