“Rilindja” e Vlorës, përmbytetjet nga shiu bllokojnë rrugët, pezullohet çdo lëvizje

“Rilindja” e Vlorës, përmbytetjet nga shiu bllokojnë…

Rrugët e Vlorës janë përmbytur paraditen e sotme si pasojë e rinisjes së reshjeve të shiut. Uji ka vërshuar në rrugë duke përmbytur edhe makinat e parkuara.

Deri më tani nuk raportohet për dëme të rënda.

Rrugët më problematike ku është pezulluar çdo lëvizje si e mjeteve por dhe kalimtarëve,janë rruga Hasan Kushta dhe Xhebro Gjika,përkatësisht lagjet Rilindja dhe 28 nëntori.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit