Rishi Sunak nuk humb kohë, thirrje konservatorëve për unitet: Stabiliteti financiar, prioritet!

Rishi Sunak nuk humb kohë, thirrje konservatorëve…

Rishi Sunak do të bëhet kryeministri i 57-të i Britanisë pasi Penny Mordaunt u largua nga gara për të pasuar Liz Truss.

Sunak, 42 ​​vjeç në një koment të tij, u shpreh i ashpër ndërsa u bëri thirrje konservatorëve për bashkim.

“Të bashkuar, ose do të vdesim”, kështu ka thënë Sunak.

Ai i kërkoi partisë së tij të bashkohet, pasi u bë i vetmi kandidat që fitoi zyrtarisht mbështetjen e 100 deputetëve konservatorë, gjithashtu Sunak bëri thirrje për unitet dhe përjashtoi kërkesë për zgjedhjet parlamentare.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit