Safet Gjici: Do i dërgoj shkresa Kosovës, qytetarët do të kalojnë me dy doza

Safet Gjici: Do i dërgoj shkresa Kosovës,…

Ditën e sotme, diplomati i njohur i Kukësit, Safet Gjici foli në në emision televiziv në lidhje me protestë që u mbajt sot për ndalimin e shqiptatëve për të kaluar në Kosovë.

Kryeministri Albin Kurti njoftoi se në Kosovë mund të futen vetëm ata që kanë tre doza të vaksinës, ose me doza PCR.

Në lidhje me këtë situatë, ka reagur dhe Gjici duke paralajmëruar se do ti dërgojë shkresa qeverisë së Kosovës, në mënyrë që qytetarët të kalojnë vetëm me dy dozat e vaksinës.

Ai tha:

“Do t’i dërgojmë shkresë qeverisë së Kosovës që të mos ndalohen qytetarët që kanë dy vaksina. Shkaktojnë dëme të mëdha, sepse kanë edhe shumë bizneset e tyre”,-u shpreh Gjici intelektual i Rilindjes ndër të tjera.

Sipas diplomatit, qeveria e Kosovës do lejojë hyrjen e kuksianëve me dy doza pas shkresës së tij dhe do ndryshojë rregullat e vendosura nga ministria e atjeshme e Shëndetësisë për Gjicin.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit