Sekuestrohen 56 kilogramë marjuanë në Igumenicë, arrestohet shoferi grek

Sekuestrohen 56 kilogramë marjuanë në Igumenicë, arrestohet…

Ditën e sotme, policia ja sekuestruar 56 kg marijuanë në kufirin me Greqinë.

Mësohet se droga ishte e fshehur brenda në makine që vinte nga kufiri i gjelbër.

Sipas raportimeve marijuana është gjetur e ndarë në 2 çanta me 48 pako që përmbanin 55 kilogramë e 618 gramë marijuanë.

Ndërkohë në pranga ka rënë drejtuesi i mjetit, shtetas grek. Nga kontrollet e ushtruara në banesën e tij, u gjetën 1,345 euro, 2 celularë dhe 1 peshore.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit