SHBA/ Përkujtohen viktimat shqiptare që humbën jetën në sulmin e 11 shtatorit

SHBA/ Përkujtohen viktimat shqiptare që humbën jetën…

Simon Marash Dedvukaj, Rrok Camaj dhe Mon Gjonbalaj janë tre shqiptarët që humbën jetën në sulmin terrorist të 11 shtatorit, plot 20 vite më parë. Tre viktimat u përkujtuan sot në SHBA. Sulmi terrorist mbi kullat binjake ndodhi me 11 shtator 2001 në Nju Jork.  Disa terroristë morën peng katër avionë dhe fluturuan duke goditur disa pika të rëndësishme të Shteteve të Bashkuara.

“Komuniteti Shqiptar në USA kujton dhe nderon 3 viktimat e 11 Shtatorit: Simon Marash Dedvukaj, Rrok Camaj & Mon Gjonbalaj!”, shkruajti “Rrënjët Shqiptare” në Facebook.

https://www.facebook.com/AlbanianRoots/posts/10159333769970552

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit