Sherr mes disa personave, vritet me thikë 18-vjeçari shqiptar në Zvicër

Sherr mes disa personave, vritet me thikë…

Një mosmarrëveshje mes disa personave u përshkallëzua në Sirnach, Zvicër mbrëmjen e së dielës. Një 15-vjeçar ka plagosur për vdekje me thikë një 18-vjeçar. Tronditja në fshat është e thellë. “Më tremb sidomos kur mendoj për fëmijët e mi”, thotë një banore.

“Ndodhi pikërisht këtu”, thotë një banor i zonës, duke treguar rrugën e zhveshur prej guri. “Ai ishte plagosur rëndë dhe po bërtiste për ndihmë.

Ende nuk dihet identiteti i viktimës. Një burrë që ka jetuar në Sirnach për gati 40 vjet thotë se viktima ishte fëmijë i vetëm. “Ai është shqiptar dhe jeton vetëm me nënën e tij”, thotë Sirnacher.

Megjithatë, policia nuk e ka konfirmuar këtë informacion. “Për momentin nuk mund të themi më shumë për personin”, thotë Matthias Graf, zëdhënës i medias për policinë kantonale të Thurgaut.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit