Shifër e çmendur/ Më shumë se 40,000 emigrantë kanë ikur drejt Britanisë

Shifër e çmendur/ Më shumë se 40,000…

Së fundmi raportohet se këtë vit më shumë se 40,000 emigrantë kanë kaluar Kanalin Anglez dhe kanë mbërritur në Britaninë e Madhe.

Sipas shifrave të konfirmuara ditën e sotme nga Ministria e Mbrotjes, 40,885 persona kanë emigruar drejt Britanisë.

Vetëm muajin e kaluar janë largur 100 shqiptarë.

Vetëm ditën e djeshme janë larguar me gomone 972 persona përfshirë burra, gra dhe fëmijë.

Më 22 gusht u regjistrua totali më i lartë ditor, pasi 1,295 njerëz kaluan në 27 gomone.

Kujtojmë se qindra shqiptarë në Britani kanë protestuar duke kërkuar dhe largimin e sekretares së brendshme britanike Suella Braverman.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit