Shimpanzeja e Michael Jackson feston 40 vjetorin

Shimpanzeja e Michael Jackson feston 40 vjetorin

Bubbles, shimpazeja e përkëdhelur e Michael Jackson, mbushi 40 vjeç dhe festoi në një festë, siç i ka hije kafshës shtëpiake të Mbretit të Popit.

Bubbles mori një tortë, por është një tortë e veçantë e shëndetshme për majmunët,” tha Patti Ragan, drejtoreshë themeluese në Qendrën për Majmunët e Mëdhenj në Wauchula, ku Bubbles ka jetuar që nga viti 2005.

Jackson, i cili vdiq në vitin 2009 në moshën 50-vjeçare, e bleu shimpanzenë si foshnjë në vitin 1983 nga një strukturë kërkimore në Teksas.

Primati i përkëdhelur jetonte në Neverland Ranch dhe flinte në një krevat fëmijësh në dhomën e gjumit të Jackson. Rreth vitit 1989, Bubbles ishte shumë i madh dhe për këtë arsye i papërshtatshëm si kafshë shtëpiake, kështu që ai u zhvendos në fermën e Kalifornisë në pronësi të trajnerit Bob Dunn.

Kur ai u bë shumë i madh për të qenë rreth njerëzve, ndoshta rreth 6 ose 7 vjeç, trajneri i Michael Jackson e bashkoi me shimpanzetë e tjera të tij”, shpjegoi Ragan./ NYP

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit