Shiste drogë në Itali, vihet në pranga i riu shqiptar

Shiste drogë në Itali, vihet në pranga…

Një shqiptarë ka rënë në prangat e policisë italiane.

I riu shqiptar dyshohet se trafikonte droge, pasi gjatë kontrollit nga forcat policore, në xhaketën e tij mbante karikuesin e telefonit si një ‘mbajtëse’ ku fshihej droga.

Arrestimi i tij u bë i mundur nga Policia e Reminit nën akuzën e trafikimit të drogës.

Shqiptari lëvizte me biçikletë gjatë natës, duke zhvilluar dhe takime dyshuese me disa persona, lëvizje këto që kanë ngjallur kuriozitetin e policisë dhe menjëherë kanë nisur kontrollet.

Gjithashtu, gjatë kontrollit në celular, forcat policore kanë arritur të sekuestrojnë bisedat telefonike me personat që shqiptari shkëmbente drogën.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit