Shiti shtëpi me letra fallco, pasi “brodhi” Amerikën, e pëson në Rinas

Shiti shtëpi me letra fallco, pasi “brodhi”…

55-vjeçari Vasil Prifti është arrestuar nga Policia e Tiranës. Sapo ka zbritur në Aeroportin e Rinasit, ai përfundoi menjëherë në prangat e policisë. Gjykata e kryeqytetit e ka dënuar Priftin me 6 vite burg pasi ka shitur një apartament me dokumente false.

“Shërbimet e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në DVP Tiranë, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Rinas, në hyrje të Republikës së Shqipërisë, kanë bërë kapjen dhe ndalimin e shtetasit:

Vasil Prifti, 55 vjeç, banues në Tiranë dhe rezident në SHBA. 

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë e ka dënuar me 6 vite burg për veprën penale “Mashtrimi” me pasoja të rënda. Shtetasi Vasil Prifti, nëpërmjet mashtrimit, ka shitur një apartament banimi, duke përdorur një certifikatë të falsifikuar”, njofton Policia.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit