Shkaktoi vdekjen e dy personave në Poloni/ Varshava zyrtare: Raketat i përkasin ushtrisë ukrainase

Shkaktoi vdekjen e dy personave në Poloni/…

Shpërthimi i raketave në Poloni, ka alarmuar ndërkombëtarët. Në një reagim zyrtar Varshava ka reaguar pasi rusët dhe ukrainase akuzojnë njëra tjetrën. Varshava thotë se raketa është ukrainase

“Raketa që ra në Poloni me siguri është e lëshuar nga Ukraina”, kështu deklaroi ndër të tjera presidenti polak Andrzej Duda, duke shtuar se “nuk kemi prova të sakta që do të na lejonin të konkludojmë se ishte një sulm ndaj vendit tonë”.

Rënia e raketës sipas presidenti polak, ndoshta mund të jetë një ‘aksident fatkeq’.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit