Shkarkohet konsulli shqiptar në Bari, Cakaj vendos për emrin e ri

Shkarkohet konsulli shqiptar në Bari, Cakaj vendos…

Konsulli shqiptar në Bari, Ardian Haskaj, është shkarkuar nga kjo detyrë.

Vendimin e mori ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj.

Nga sa mësohet, vëndin e Haskajt, është emëruar Genta Mburimi.

Shkarkimi në konsullatën e Barit, vjen pak pas shkarkimeve në Ambasadën e Athinës, ku u zbuluan abuzime me pasaportat.

/Gazetaatdheu.com/

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit