Shkodra nën pushtetin e ujit, pamje nga zonat e përmbytura

Shkodra nën pushtetin e ujit, pamje nga…

Prej dy ditësh Shqipëria ndodhet në një situatë të vështirë për shkak të përmbytjeve nga reshjet. Situata më emergjente paraqitet në Shkodër.

Emergjenca Civilie bëri me dije pak më parë se nga kryeqendra e veriut janë rreth 318 banorëve, të cilat janë strehuar në konvikte apo pranë të afërmve të tyre dhe evakuimi i rreth 57 krerësh bagëti.

Në media janë publikuar disa foto të Shkodrës. Pjesa më e madhe e qytetit duket nën ujë, me xhaminë e Plumbit mes ndërtesave të përmbytura.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit