Shkon te dajat për pushime, mbytet në Drin vajza 12 vjeçe

Shkon te dajat për pushime, mbytet në…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Arras të Dibrës, ku një vajzë 12 vjeçe me inicialet E. D., është mbytur duke u larë në Drin.

Vajza e mitur eshte nga Tirana dhe kishte per pushime tek dajat në Arras. 

Sot kishte dale per tu lare ne lumin Drin bashke me femijet e tjere dhe ka humbur jeten.

Policia Dibër/ Informacion paraprak

Në vendin e quajtur ‘Ura e Lushes’, njësia Administrative Arras, një 12 vjeçare duke u larë në lumin Drin është mbytur.

Shërbimet e Policisë në bashkëpunim me banorët e zonës kanë bërë të mundur gjetjen dhe nxjerrjen e trupit të së miturës.

Grupi hetimor vijon hetimet për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit