'Shkundet' Greqia, lëkundjet e tërmetit ndihen dhe në Korçë

‘Shkundet’ Greqia, lëkundjet e tërmetit ndihen dhe…

Një tërmet me magnitudë 4.3 e shkallës Rihter, ka ‘shkundur’ Greqinë, teksa janë ndjerë edhe në vendin tonë.

Epiqendra e lëkundjeve me magnitudë 4.3 të shkallës rihter ka qene Florina, ndërsa tërmeti ka pasur një thellësi prej 2 km.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit