Shoferi humb kontrollin e mjetit dhe përplas për vdekje çiklistin!

Shoferi humb kontrollin e mjetit dhe përplas…

Një aksident tragjik me pasojë vdekje ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Fushë Krujë – Milot. Bëhet me dije se shoferi ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka përplasur qytetarin me biçikletë. Drejtuesi i mjetit është identifikuar me iniciale A.N, dhe ka përplasur një 65-vjeçar i cili po qarkullonte me biçikletë.

Njoftimi i policisë:


Specialistët e Qarkullimit Rrugor, arrestuan për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”. A. N., 49 vjeç, banues në Shkodër, pasi në aksin rrugorë Fushë Krujë-Milot, duke drejtuar mjetin e tij ka përplasur shtetasin D. B., 65 vjeç, banues në Fushë Krujë, i cili qarkullonte me biçikletë, si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit