Shoferi i Mark Frrokut: Dy pistoletat i gjeta në rrugë dhe po i çoja në polici

Shoferi i Mark Frrokut: Dy pistoletat i…

Policia e Tiranë ka arres me datë 6 tetor shoferin personal të ish-deputetit të PS Mark Frroku. Në makinën që drejtonte, e cila është në pronësi të Frrokut, i janë gjetur 2 armë zjarri pistoleta.

Para gjykatës ku Albert Prendi doli për tu njohur me masën e sigurisë u shpreh se kishte gjetur në rrugë, dy armë zjarri pistoleta. Ai shtoi se ka patur për qëllim që armët ti dorëzonte në polici.

Prendi ka treguar se teksa ka shkuar drejt komisariatit për ti dorëzuar dy armët e gjetura në rrugë, ka ndërhyrë policia duke bërë arrestimin e tij.

Versioni i tij nuk është besuar nga gjykatësit të cilët e kanë lënë në burg Prendin.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit