Shpërndanin drogë në Itali, e pësojnë keq 4 shqiptarë

Shpërndanin drogë në Itali, e pësojnë keq…

Mbrëmjen e sotme, policia ka arrestuar një rrjet trafikantësh që shpërndanin drogë në qytetin eBologna-s, ku mes tyre ranë edhe 4 shqiptarë.

Sipas mediave italiane, nga operacioni janë arrestuar 18 italianë dhe 4 shqiptar, ndërsa janë sekuestruar edhe 20 kg kanabis.

Të arrestuarit janë mes moshave 30 dhe 40 vjeç, ndërsa tre prej tyre janë lënë në arrest shtëpie.

Sipas raportimeve nga mediat qendra e trafikantëve ishrte në Bologna dhe Caserta.

Ndërkohë, një pjesë e drogës së sekuestruar u gjet në shtëpinë e një prej banorëve të Caserta-s.Një pjesë e drogës së sekuestruar u gjet në shtëpinë e një prej banorëve të Caserta-s.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit