Shpërthen fuoristrada e shqiptarit në Berlin

Shpërthen fuoristrada e shqiptarit në Berlin

Një automjet fuoristradë shpërtheu në parkingun e një dyqani harduerësh në Berlin.

Sipas raporteve të mediave, banorët raportuan një shpërthim të fortë të enjten vonë në mbrëmje në Wilhelmstadt, ndërsa pjesët e automjetit fluturuan deri në 30 metra larg.

Askush nuk u lëndua, tha policia të premten. Një zëdhënëse e policisë tha se hetimet janë duke u zhvilluar në të gjitha drejtimet. Nuk mund të thuhet ende nëse ishte një sulm i synuar. As se si ka ndodhur saktësisht shpërthimi. Nuk ka gjasa të ketë defekt teknik, tha zëdhënësja e policisë.

Sipas një raportimi në “Berliner Morgenpost”, makina është e regjistruar me targa të Berlinit dhe është e regjistruar në emër të një shtetasi shqiptar.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit