Shpërthimi vdekjeprurës në Stamboll, 17 të dyshuar

Shpërthimi vdekjeprurës në Stamboll, 17 të dyshuar

Shtatëmbëdhjetë persona janë mbajtur në paraburgim pas sulmit të së dielës në Stamboll. Autoritetet kanë fajësuar militantët kurdë të PKK-së dhe aleatët e tyre në Siri.

Gjashtë persona humbën jetën dhe 81 të tjerë u plagosën nga shpërthimi që ndodhi mbrëmjen e 13 nëntorit.

Sipas mediave turke askush nuk ka marrë përgjegjësinë për sulmin. Mes atyre 17 personave është edhe gruaja e akuzuar për vendosjen e bombës.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit