Shqipëria 'dridhet' sërish, tërmeti godet veriun e vendit

Shqipëria ‘dridhet’ sërish, tërmeti godet veriun e…

Vendi ynë nuk po gjen qetësi, teksa  3 km në Juglindje të Fushë-Arrëzit në orën13:41, është ndjerë një tërmet me magnitudë 3.4 të shkallës Rihter.

Instituti i Gjeoshkencës bën me dije se lëkundja ka ndodhur në mesditë dhe pati një magnitudë 3.4 të shkallës Rihter.

Edhe mbrëmë, vendi ynë u trondit nga një tërmet i fortë 4.8 ballë i shkallës Rihter dhe që shkaktoi frikë te shumë qytetarë.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit