Shqiptarët festojnë ditën e flamurit në Britani, kundërshtojnë forcat policore

Shqiptarët festojnë ditën e flamurit në Britani,…

Shqiptarët kanë festuar ditën e djeshme 110-vjetorin e Pavarësisë.

Jo vetëm në Shqipëri, por anë e mbanë botës, emigrantët shqiptarë, me flamujt kuq e zi janë mbledhur për të festuar.

Edhe shqiptarët në Angli janë bërë bashkë nëpër rrugët e Britanisë.

Policia ka tentuar që t’i shpërndajë, por ata nuk i ka ndalur asgjë dhe kanë zmbrapsur makinën e uniformave policore. 

Kujtojme se shqiptarët në Britani janë përballur me “ofendime” të shumta nga sekretarja e brendshme britanike, e cila i cilësoi kriminela dhe pushtues.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit