Shqiptarët u përleshën me armë në mes të qytetit, detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Itali

Shqiptarët u përleshën me armë në mes…

Detaje të reja kanë dalë rreth ngjarjes së sotme në Trieste ku pas një përplasje midis dy grupeve shqiptare dhe kosovare ku kanë mbetur të plagosur 8 persona njëri prej të cilëve është në gjendje të rëndë.

Sipas mediave italiane, ngjarja e sotme është një ‘lajre hesapesh’ midis disa shtetasve kosovar të një sherri të nisur muaj më parë, ku më 7 Korrik ndodhi një përplasje në sheshin Sansovino të Triestes, e cila nisi nga ngacmimi ndaj një femre të grupit tjetër.

Në sherrin e ndodhur më parë, përplasja kishte ndodhur me mjete rrethanore duke lënë 4 persona të plagosur.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit