Shqiptari i pafat! Humb gruan pasi e vuri bast në një ndeshje

Shqiptari i pafat! Humb gruan pasi e…

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur, ku një shqiptar ka vënë gruan e tij si bast në ndeshjen e Argjentinës dhe Bullgarisë në Kupën e Botës 1994.

Shkrimtari argjentinas Luciano Wernicke ka shkruar për këtë ngjarje në librin e tij të fundit “Tregime të pabesueshme të Kupës së Botës”.

Sipas shkrimtarit në vitin 1994 vuri si bast gruan e tij në këtë ndeshje dhe kur ai humbi bastin humbi edhe gruan. Ai humbi bastin, pasi Argjentina u mposht me rezultatin 2 me 0, si rrjedhojë ai humbi edhe gruan.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit