Shqiptari qëllon me armë makinën në Greqi, tenton të kryejë edhe grabitje

Shqiptari qëllon me armë makinën në Greqi,…

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e së dielës në Heraklion të Greqisë. Mësohet se autor është një shqiptar. Ai ka qëlluar me armë zjarri drejt një makine të parkuar në zonën e “Kainourgias Portas”.

Mjeti u godit në pjesën e pasme nga plumbat e armës. Nuk dihet ende arsyeja e të shtënave me armë, teksa ngjarja është denoncuar në Polici nga pronari i makinës. Policia ka identifikuar dhe arrestuar autorin e dyshuar.

Sipas burimeve policore, shqiptari ka pranuar autorësinë e ngjarjes, teksa ka pohuar se i është dashur të testojë armën për të parë nëse do të shkrepë. Shqiptari pasi ka qëlluar me armë makinën, ka tentuar të grabisë një dyqan, por pa sukses.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit