Shuhet në aksident këngëtari i njohur grek, para ngjarjes së rëndë ishte në dasëm me Eleni Foureira (VIDEO)

Shuhet në aksident këngëtari i njohur grek,…

Lajmi për vdekjen tragjike të reperit të famshëm Mad Clip pas një aksidenti automobilistik në Vouliagmeni, Greqi, ka shkaktuar tronditje dhe trishtim.

Automjeti i tij, një makinë e madhe, devijoi nga rrugadhe u përplas në një shtyllë në vend dhe më pas në një pemë. Artisti i njohur fillimisht u transferua në “Asclepieion of Voula” dhe më pas në “Evangelismos” ku u konfirmua vdekja e tij.

Pamjet nga vendi i aksidentit ku traperi i famshëm vdiq tragjikisht janë vërtet tronditëse.

Për aksidentit, 34-vjeçari ishte tek një shok i ngushtë, siç mund të shihet nga historitë që ai publikoi disa orë para aksidentit. Në fakt, ai këndoi me Eleni Foureira.

Bashkëpunimi me Foureira

Disa javë më parë u publikua hiti i tij i fundit i madh me Eleni Foureira: “Mporei”.

Aksidenti në të cilin u përfshirë reperi i njohur Mad Clip pati një fund tragjik, pasi 34-vjeçari nuk mund të mbahej gjallë pavarësisht përpjekjeve mbinjerëzore të bëra nga mjekët në “Evangelismos”, duke përhapur trishtim tek artistët.

Këngëtari, i cili është shumë i dashur për të rinjtë, la frymën e fundit pas aksidentit me makinë që ndodhi në lartësinë e kishës së Panagia Faneromeni, në Vouliagmeni, në rrugën për në Athinë.

Automjeti i tij u përplas në një shtyllë në vend dhe më pas në një pemë, ku u nda përgjysmë.

Karakteristikë e ashpërsisë së përplasjes është se shtylla u shkatërrua plotësisht, ashtu si edhe makina që u shndërrua në një masë amorfe. Në të njëjtën kohë, ka shenja nga gomat e automjetit në rrugë.

ERT raporton se ai duket se ka qenë me një shpejtësi të madhe . e cila thuhet se ka arritur deri në 200 km/orë. Dymbëdhjetë zjarrfikës shkuan në vendngjarje me katër automjete, të cilët e liruan 34-vjeçarin pa ndjenja nga rrënojat e automjetit pas dy orësh.

Nga Nju Jorku në skenën e aksidentit në Greqi

Mad Clip (Peter Anastasopoulos) lindi në Nju Jork më 25 maj 1987 dhe ishte pjesë e Capital Music.

Emri i tij vjen nga inicialet e frazës “Paraja dhe droga nuk mund të jetojnë në varfëri”. Me stilin e tij unik dhe dashurinë për muzikën, ai fitoi zemren e të rinjve dhe dhe pati shumë suksese.

Siç thoshte ai “babai im në Nju Jork ishte shumë punëtor, ai fitoi paratë e tij, por kur ata u divorcuan, gjërat ndryshuan plotësisht, papritmas ishte si dita dhe nata. “Nëna ime ishte në depresion, motra ime ishte e vogël, 5 vjeç, dhe unë isha sa këtu dhe atje.”

“Nuk e kisha lidhjen e familjes, nuk kishte kontroll dhe vendimet, i merrja vetë. Gjithçka që kisha konstante ishte pasioni im për muzikën.”

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit