Soreca përgëzon Metën dhe KED-në për emërimin e Sonila Bejtjas në Gjykatën Kushtetuese

Soreca përgëzon Metën dhe KED-në për emërimin…

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, ka përgëzuar Presidentin Ilir Meta dhe KED-në pas emërimit të Sonila Bejtjas si anëtare e 7 e Gjykatës Kushtetuese.

Soreca shkruan se ky ishte një vendim i rëndësishëm që përforcon më tej funksionalitetin e Gjykatës.

Sot Presidenti Ilir Meta ka dekretuar Znj. Sonila Bejtja si Anëtare e 7-të të Gjykatës Kushtetuese. Ne e përgëzojmë Presidentin dheKED për plotësimin e këtij vendi të lirë të punës. Ky vendim i rëndësishëm përforcon më tej funksionalitetin e Gjykatës”-shkruan Soreca.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit