SPAK dënon qytetarin lezhian me 8 muaj burg, i shiti vota PS-së

SPAK dënon qytetarin lezhian me 8 muaj…

Me 1 vit burgim është dënuuar lezhiani Gëzim Papleka i cili në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit 2021 i shiti vota PS-së.

Për shkak të gjykimit me procedurë të shkurtuar, ai do të vuajë 8 muaj heqje lirie.

Papleka u filmua teksa pranonte se kishte marrë 20 mijë lekë për 4 vota të familjes së tij për Partinë Socialiste dhe video u bë virale në rrjetet sociale.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit