Sporti në zi, vdes në moshën 34-vjeçare ish-futbollisti i Superiores

Sporti në zi, vdes në moshën 34-vjeçare…

Një ngjarje tragjike ka veshur në zi sportin shqiptar, teksa mësohet se ka ndërruar jetë ish-futbollisti Spartak Elmazi. 34-vjeçari vuante prej tre vitesh nga një sëmundje e rëndë, ndëra ditën e sotme, ish-futbollisti e humbi betejën me këtë sëmundjedhe u shua. Përpara se të tërhiqej nga futbolli, Elmazi luante në pozicionin e mesfushorit, teksa me pas punoi si trajner në ekipet e moashave.

Gjatë karrierës së tij, Elmazi luajti me skuadrën e vendlindjes, Pogradecin, për të vazhduar më pas te Tomori, Kastrioti, Kamza dhe kulmin e karrierës e kishte te Dinamo.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit