Stadiumet e Katar, rreth 500 punëtorë kanë humbur jetën gjatë punimeve

Stadiumet e Katar, rreth 500 punëtorë kanë…

Një zyrtar i lartë në Katar ka pohuar se rreth 500 punëtorë janë vrarë në kantieret e stadiumeve të Kupës së Botërorit në Katar.

Sekretari i përgjithshëm i Komitetit Suprem të Kupës së Botërorit, Hassan al-Thawadi, dha deklaratën e fortë gjatë një interviste televizive.

Sakaq ai tha se numri i saktë i viktimave mbetet për tu shqyrtuar.

“Përllogaritja është rreth 400. Midis 400 dhe 500 . Nuk e kam numrin e saktë, kjo është diçka që mbetet në diskutim”, tha Thawadi në emisionin e Piers Morgan, sipas Guardian.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit