Sulm me armë gjatë meshës në kishën Santa Maria në Stamboll

Sulm me armë gjatë meshës në kishën…

Një sulm i armatosur ka ndodhur gjatë meshës të së dielës në kishën italiane Santa Maria në Sarıyer, Stamboll. Sipas informacioneve paraprake, nga sulmi ka humbur jetën një person. Në vendngjarje janë nisur shumë ekipe policore dhe mjekësore.

Ministri i Punëve të Brendshme Ali Yerlikaya, në postimin e tij në “Një hetim në shkallë të gjerë për çështjen dhe përpjekjet për të kapur sulmuesit janë nisur, ” tha ai.

Ministri i Drejtësisë Yılmaz Tunç deklaroi se ka nisur një hetim nga Zyra e Kryeprokurorit Publik të Stambollit dhe shkroi : “Një zëvendëskryeprokuror dhe dy prokurorë publikë janë caktuar për të zbardhur ngjarjen .”

Kryetari i Bashkisë Metropolitane të Stambollit (IMM) Ekrem İmamoğlu shkroi sa vijon në llogarinë X në lidhje me sulmin në kishë:

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit