Sulmet kibernetike nga Irani, zbulohen emrat e punonjësve të IT që shpërdoruan detyrën

Sulmet kibernetike nga Irani, zbulohen emrat e…

Ditën e sotme janë lëshuar 5 urdhër arreste për sulmet kibernetike në Shqipëri, ku pas tyre fshihet Irani. Mësohet se këto urdhër-arreste janë lëshuar për punonjës të Ministrisë së Brendshme.

Punonjësit Rudina Llagami, Albi Gjeka, Altin Sallaku, Alketa Sulo dhe Igli Lubonja, janë angazhuar pranë DAP gjatë të njëjtës kohë kur është implementuar dhe mirëmbajtur sistemi administratë.al.

Mbi ta rëndon vepra shpërdorim detyre për sulmin kibernetik ndaj AKSHI-t.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit