Sulmet ne Kiev, reagon Ukraina: Po shkatërrojnë të ardhmen e Rusisë

Sulmet ne Kiev, reagon Ukraina: Po shkatërrojnë…

Në kryeqytetin ukrainas mëngjesin e sotëm janē dëgjuar katër sulme të njëpasnjëshme.

Sulmet erdhën disa orë pasi Vladimir Putin “akuzoi” forcat ukrainase se shkaktuan shpërthimin në urën e Krimesë.

Ministri i Mbrojtjes i Ukrainës ka folur rreth këtyre shpërthimeve dhe është shprehur se guximi i Kievit nuk do të shkatërrohet nga raketat terrorriste.

Ai shtoi se e vetmja gjë që po shkatërrohet është e ardhmja e Rusisë.

E vetmja gjë që ata po shkatërrojnë është e ardhmja e Rusisë, e ardhmja e një shteti mashtrues terrorist të përbuzur globalisht.” E vetmja gjë që ata shkatërrojnë në mënyrë të pakthyeshme është e ardhmja e Rusisë – e ardhmja e një shteti mashtrues terrorist të përbuzur globalisht”, tha ai.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit