Sulmi me 11 të plagosur në SHBA, arrestohen 2 autorët e dyshuar për tentativë vrasjeje

Sulmi me 11 të plagosur në SHBA,…

Të paktën 11 persona mbetën të plagosur pas të shtënave me armë në një festë në shtëpinë e vëllazërisë pranë Universitetit Jugor të Luizianës. Dy persona janë arrestuar në lidhje me të shtënat. Të plagosurit ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën.

Daryl Stansberry, 28 vjeç dhe Miles Moss, 24 vjeç u arrestuan si autorë të dyshuar.

Ata akuzohen për tentativë vrasjeje dhe armëmbajtje pa leje, tha zëvendës shefi i policisë së Baton Rouge, Myron Daniels. Ai nuk përmendi asnjë arsye të mundshme të sulmit.

Hetimi është “në vazhdimësi” dhe më shumë informacion do të vijë në vijim, tha ai.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit