Sulmi me raketa në Kiev, Kadyrov- Zelensky: Ik para se të qëllohesh!

Sulmi me raketa në Kiev, Kadyrov- Zelensky:…

Lideri Çeçen, Ramzan Kadyrov, u shpreh se Rusia nuk ka filluar ende. Ai u shfaq i kënaqur për të ashtuquajturit “operacion special” të Putinit.

Ai id rejtohet presidentit të Ukrainës me përbuzje. Kadyrov i bën thirrje Zelenskyt të largohet para se të goditet.

“Tani jam njëqind për qind i kënaqur me mënyrën se si po zhvillohet operacioni special ushtarak. Më mirë ik para se të goditesh. Ik. Ik, Zelensky, ik pa parë nga Perëndimi” shtoi Kadyrov.

Disa shpërthime nga një sulm me raketa, goditën kryeqytetin ukrainas duke shkaktuar viktima dhe të plagosur.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit