Humbi "krahun e djathtë" kur ishte 5-vjeç, identifikohet i mituri i cili u hakmorr ndaj vëllait të vrasësit të babait

Humbi “krahun e djathtë” kur ishte 5-vjeç,…

Gjatë ditës së sotme u regjistrua një ngjarje tragjike në Lezhë, teksa një 17-vjeccar ekzekutoi me armë zjarri një shtetas 60-vjecc. Florian Përvathi është autori i ngjarjes, ndërsa është personi që shihni në foto. I mituri mori hak ndaj babait të tij të cilin e humbi kur ishte vetëm 5-vjecc. Në vitin 2009 Ndue Lekgjonaj (vëllai i Lekë Lekgjonajt) është vetëdorzuar në polici pasi akuzohej për vrasjen e shtetasit Gjon Përvathi. Si dhe për plagosjen e dy personave të tjerë. Për aksidentin me makinë të djalit të viktimës dhe plagosjen e të afërmit të këtij të fundit. Tragjedia u thellua kur nëna e tij Martine Përvathi, 40 vjeçe piu helmin në prani të motrës së saj, dhe vdiq menjëherë pasi i vranë të shoqin dhe i aksidentuan djalin, pasi mendoi se i vdiq edhe ai.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit