Të shtëna me armë në Gjermani, 4 të vdekur, mes tyre një i mitur

Të shtëna me armë në Gjermani, 4…

Katër persona humbën jetën këtë të premte në Gjermaninë veriore si pasojë e të shtënave me armë zjarri.

Mediat vendase raportojnë se mes viktimave është edhe një i mitur. Policia bën me dje se ngjarja e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit sot në zonat rurale, Sissel dhe Bothel pranë Hanoverit.  Autor i ngjarjes ëshë një ushtar gjerman, i cili pasi i vrau u vetëdorëzua në Polici. Nuk dihet ende motivi që çoi ushtarin gjerman në këtë akt të rëndë.

Ndërkaq mediat në Gjermani raportojnë se autori mund të ketë kryer vrasjen për motive familjare. Autoritetet e drejtësisë po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjajes që tronditi Gjermaninë

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit