Tensionet në Kuvend/ Përjashtohen nga seanca plenare 6 deputetët e PD

Tensionet në Kuvend/ Përjashtohen nga seanca plenare…

Parlamenti ka vendosur të përjashtojë gjashtë deputetë Partisë Demokratike janë përjashtuar nga Kuvendi. Ky vendim erdhi pas tensioneve shkaktuan në seancën plenare të enjten e kaluar. Ku pati debate të ashpra mes maxhorancës dhe opozitës. Bëhet me dije se, deputetët e përjashtuar janë Elda Hoti, Sorina Koti, Oerd Bylykbashi, Lindita Metaliaj, Gerta Bardeli dhe Edmond Spaho.

Komisioni ka vendosur që Lindita Metaliaj të përjashtohet me 5 ditë, Greta Bardeli me 3 ndërsa Edmond Spaho, Elda Hoti, Oerd Bylykbashi dhe Serina Koti me 10 ditë. PS kishte kërkuar më herët përjashtimin me 10 ditë për 5 deputetë dhe për Spahon dyfishim të masës disiplinore.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit