Tezja e Mateos hedh dyshime të forta: Çalamani nuk veproi i vetëm, një grua e ndihmoi

Tezja e Mateos hedh dyshime të forta:…

Pas ngjarjes së rëndë ku mbeti i vdekur Mateo Vasiu, i cili u vra dhe u mbukua me baltë nga fqinji i tij 38-vjeçari Klodian Çalamani, ka ardhur reagimi i tezes së 8-vjeçarit të ndjerë. Në një lidhje me video për emisionin ‘Me Zemër të Hapur’, tezja e Mateos kërkoi drejtësi, teksa sipas saj pas ngjarjes ndodhet edhe një grua.

Adriana: Po i lajmë faqet me lot. Po dëgjoj shumë gjëra në media. Kush e pa Meteon që shkoi bleu bukën, kush e dëgjoi Mateon duke i thënë përse ma ngacmon mamin? Nga dolën të gjitha këto. Po pikëllohemi akoma më shumë. Ekspertiza të kryhet, t’u merret edhe fija e flokut.

Ka qenë një grua në moshën e mamasë tënde?

Adriana: Po

Ju thoni që Çalamani nuk ka qenë i vetëm? Kush është personi që mund ta ketë shtyrë, është brenda familjes së motrës?

Adriana: Patjetër që brenda do të jetë.

Keni ndonjë dyshim?

Adriana: Nuk di të them me detaje se kush është, por duhet të merret ekspertizë dhe ajo të varet Me kanë informuar që motra mbrëmë ka qenë në polici, por nuk e di për çfarë. Duhet të dalë e drejta sepse do dëgjoj shumë gjëra në media. Çfarë janë të gjitha këto…Kush ishte prezent, kush i nxori këto fjalë?

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit