Tifozët shqiptarë janë më të mirët në botë”, Armando Broja: Kemi grupin më të vështirë

Tifozët shqiptarë janë më të mirët në…

Sulmuesi i kombëtares, Armando Broja ka folur rreth mundësisë së tij të parë për të marrë pjesë në një kompeticion të madh siç është Euro 2024.

Në një intervistë për “Risingballers”, Broja ka theksuar se Shqipëria ka grupin më të vështirë.

“Tifozët shqiptarë janë më të mirët në botë. Të gjithë ne bashkë jemi një, tifozët, lojtarët dhe i gjithë kombi.

Në e dimë që do të jetë e veshtirë. Kemi një grup të vështirë, ndoshta më të vështirin, por ne mund të bëjmë diçka speciale atje.

Kur unë shënoj, festoj duke bërë shqiponjën me duar. Shpesh të tjerët mendojnë se bëj festimin e Anelka, por unë e dua shumë shtetin tim dhe ndaj e bëj këtë festim.

Do të jetë një ëndërr e madhe e realizuar për mua që do të luaj me kombëtaren time në Euro 2024. Jo vetëm për mua, por edhe për familjen time”, ka thënë Broja

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit