Tjetër tërmet i fortë trondit Turqinë

Tjetër tërmet i fortë trondit Turqinë

Një tërmet me magnitudë 5.4 ballë të shkallës Rihter ka tronditur Turqinë qëndrore në orën 20:32 (me orën e Shqipërisë) të mbrëmjes së sotme.

Sipas Institutit Euro-Mesdhetar, epiqendra e tërmetit ndodhet 55 kilometra në jugperëndim të Kahramanmaras dhe 14 kilometra në juglindje të Gyoksun, ndërsa thellësia fokale llogaritet në 10 kilometra.

Nuk raportohet për lëndime në njerëz apo dëme materiale si pasojë e këtij tërmeti të fundit.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit