Tmerr në Turqi/ Shkëmbinj gjigantë bien mbi furgonin në hyrje të tunelit

Tmerr në Turqi/ Shkëmbinj gjigantë bien mbi…

Momentet e tmerrit në Turqi nuk kanë të mbaruara. Pasojat e tërmetit vazhdojnë dhe qytetarët janë çdo moment në rrezik. Ditën e sotme janë plagosur rëndë 4 persona teksa ishin duke udhëtuar më furgon për të shkuar në punë në një digë në Turqi. Në  një video që po bënë xhiron e rrjetit duken  gurë të mëdhenj bien nga kodra në hyrje të një tuneli në Artvin në momentin që furgoni po kalonte.

Sipas mediave greke, në furgon po udhëtonin 8 persona, 4 nga të cilët kanë marrë lëndime, por ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Nuk është e qartë nëse gurët janë shkëputur si pasojë e pas lëkundjeve të tërmetit. Por ajo zonë nuk ka pasur shembje dhe rrëshqitje të tilla më parë. Ndërsa autoritet e emergjencave civile iu kërkojnë qytetarëve të jenë vigjilent gjithë kohës si dhe të mos bëjnë udhëtime të gjata,  në vende ku ka shumë ndërtesa nëse nuk e kanë të domosdoshme.

https://www.izlesene.com/video/servis-aracinin-heyelan-altinda-kaldigi-o-goruntuler-ortaya-cikti/10749208#t=0

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit