Tom Felton fitoi 16 milionë dollarë në 31 minuta e 45 sekonda

Tom Felton fitoi 16 milionë dollarë në…

Për pak më shumë se gjysmë ore, ylli i Harry Potter, Tom Felton, fitoi 16 milionë dollarë. “Kur isha në adoleshencë, shëtisja qentë për 10 £ në orë dhe u mësoja dramë, vallëzim dhe këndim fëmijëve të vegjël, që ulërinin, duke fituar 12 £ për dy orë e gjysmë

Kështu që Felton paguhej 16 milionë dollarë ( 14 milionë £) për gjysmë ore vështirë se duket si një marrëveshje e drejtë, apo jo? Edhe pse, duke thënë këtë, personazhi i Draco Malfoy është ikonik dhe paraqitjet e tij në ekran përbëjnë disa nga momentet më të mira dhe më të tensionuara të ekskluzivitetit të Harry Potter.

Duke fituar 16 milionë dollarë për 31 minuta e 45 sekonda dhe të gjitha deri në moshën 22 vjeçare – Felton u pagua efektivisht 523,943 dollarë (451,613 £) për minutë kohë ekrani.

Nëse dëshironi të jeni edhe më të mahnitur, atëherë mendoni se si kjo krahasohet me Rupert Grint, Emma Watson dhe Daniel Radcliffe – treshja që ishin shumë më tepër në ekran.

Grint raportohet se kishte 211 minuta kohë para ekranit, Watson kishte 205 minuta dhe Radcliffe mega 539 minuta, sipas IMDB. Për rolin e tij si Ron Uezli, Grint u pagua me 43 milionë dollarë, Watson fitoi 72 milionë dollarë duke luajtur Hermione Granger dhe Radcliffe morën në shtëpi edhe më shumë para sesa shumica prej nesh do të dinin se çfarë të bënin.

Në vitin 2010, aktori i tha Daily Mail se ai nuk kishte qenë aq i ndjeshëm sa mund të kishte, duke blerë ‘shumë gjëra të pavlera që blejnë fëmijët’. Shpenzimet e Felton shkuan aq larg saqë pati edhe ‘dy vite të frikshme’ kur ai u fut në ‘telashe me tatimet’.

“Kisha tetë vjet që punoja dhe gjithçka që kisha për të treguar ishte ky borxh i tmerrshëm. Në një moment kishim përmbaruesin në derë,” shtoi ai.

Aktori që atëherë ka qenë shumë më i kujdesshëm me paratë e tij dhe ka kaluar kohë duke u ulur dhe kuptuar TVSH-në dhe taksat.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit