Trafikim i lëndëve narkotike, 12 vite burg për ish-truprojën e Tahirit

Trafikim i lëndëve narkotike, 12 vite burg…

SPAK ka kërkuar 12 vite burg për Hekuran Markun, ish-truprojën e Saimir Tahirit. Ai akuzohet pë veprën penale ‘trafikim i lëndëve narkotike’.

Në hetim është edhe truproja tjetër, Agustin (Paul) Deda, i arrestuar në Francë. Ky i fundit ka kërkuar azil politik në Francë, ndërsa Shqipëria kërkon që të ekstradohet.

Deda dhe Marku Tahiri kanë trafikuar rreth 1 ton kanabis drejt Italisë në kohën kur punonin si trupëroje të Tahirit.

Marku nuk ka pranuar akuzat e ngritura për të.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit