Tragjike, rrëzohet avioni në Tanzani, 19 persona të vdekur dhe 23 të lënduar

Tragjike, rrëzohet avioni në Tanzani, 19 persona…

Një ngjarje tragjike ka ndodhur ditën e sotme.

Avioni i modelit ATR 42 është rrëzuar në liqenin Viktoria në Tanzani.

Si pasojë kanë mbetur të lënduar 23 persona, ndërsa fatkeqësisht 19 pasagjerë kanë ndërruar jetë.

Ndërkohë, raportohet se dy pilotet kanv mbetur të bllokuar brenda kabinës së avionit, pasi kanë arritur të komunikojnë me zyrtarët lokalë nëpërjmjet telefon\ve të emergjencës në kabinë.

Punonjësit e shpëtimit dhe peshkatarët lokalë ndodhen në vendngjarje duke u përpjekur të shpëtojnë dy pilotët dhe pasagjerë të tjerë që janë ende brenda avionit

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit