Tragjike! Vritet me armë zjarri reperi i njohur

Tragjike! Vritet me armë zjarri reperi i…

Ka vdekur në moshën 36-vjeç, reperi i njohur amerikan Young Dolph. mësohet se ky i fundit është qëlluar për vdekje me armë zjarri. Ekzekutimi i reperit të famshëm është vrarë me armë nga një person që e qëlloi nga dritarja e një makine. Tragjedia ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Memphis.

Ngjarja është konfirmuar nga autoritetet, të cilët po hetojnë të gjithë tragjedinë. Dolph njihej për disa hite dhe bashkëpunime të suksesshme muzikore në zhanrin Hip Hop/Rap.Qytetarët të cilët ndodheshin në vendin e ngjarjes, shpërthyen në lot pasi panë trupin e pajetë të reperit të shtrirë në tokë dhe me njolla gjaku.

BurimiLADbible|Përktheu dhe Përshtati: Gazeta Atdheu

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit