Tre të vdekur nga shpërthimi i urës së Krimesë

Tre të vdekur nga shpërthimi i urës…

Ministria e Transportit në Rusi ka thënë se trafiku rrugor për makina dhe autobusë ka kapluar korsitë e e urës Kerç, e cila u godit nga një shpërthim herët në mëngjes.

Trafiku tani për tani do të kufizohet në kalimin midis Krimesë dhe gadishullit rus Taman në drejtime alternative.

Sergei Aksyonov, guvernatori i emëruar nga Rusia i gadishullit të Krimesë, të cilin Rusia e aneksoi nga Ukraina në vitin 2014, tha në mediat sociale se automjetet e mallrave të rënda do të duhet të presin për të kaluar me traget.

Seria e shpërthimeve që tronditën Kharkivin herët të shtunën shkaktuan një zjarr në një nga institucionet mjekësore të qytetit, tha kryebashkiaku i qytetit lindor të Ukrainës.

Ihor Terekhov tha në Telegram se shpërthimet ishin rezultat i sulmeve me raketa në qendër të qytetit, raportoi Associated Press.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit